Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Vyhledávání
Přihlášení
Nahoru

Křišťálová pryskyřice EfkoXOR - 500 ml

Katalogové číslo: 4289
Litujeme, ale toto zboží nelze nyní bohužel objednat.
Cena vč. DPH:
466,00 Kč/bal.

Základní materiál pro výrobu šperků a průhledných předmětů. Platí pro ni stejné informace jako pro pryskyřici CREATEC, ale obsahuje stabilizátor, který zabraňuje rozkladu. Proto je do ní (do jisté míry) možno zalít i nevysušené rostliny a drobné živočichy. Je to nutno ale vyzkoušet u každé rostlinky zvlášť, protože více "mokré" rostliny stejně časem podlehnou hnilobě a hlavně - mění barvu. Sada obsahuje 500 ml pryskyřice, 10 ml tvrdidla a mísící pohárek. Pro více info klikněte na DETAIL. Doporučujeme raději používat naše nové pryskyřice - klasik, zatékavou a pružnou.

Vysoce kvalitní, oslnivě průzračná, bezbarvá polyesterová pryskyřice pro odlévání křišťálově čirých odlitků, tzv. „bioplastů”, používaných pro zapouštění rostlin, hmyzu, ryb, malých plazů a organického materiálu. Pryskyřice je už předem aktivovaná a stačí ji jen smíchat s tekutým tvrdidlem, které ji přemění na křišťálově čirý odlitek. Obsahuje lehce stabilizační činidlo a přídavnou, neutralizační látku XOR (Xeribilie operations recipient). Díky tomu je pryskyřice kompatibilní se speciálními přípravnými chemikáliemi a mohou se do ní zapouštět i „mokré“ předměty jako červi, krabi nebo ovoce.

Do pryskyřice  EfkoXOR zapuštěné předměty se využívají na školách, univerzitách a v laboratořích, kde vznikají jako jedinečné modely, tzv. „bioplasty”, používané při výuce. Pryskyřice se vytvrzuje přidáním tekutého tvrdidla v poměru 1,6% až 3% na použitého množství pryskyřice (např. 50ml pryskyřice 0,8 ml až max. 1,5 ml tvrdidla). Po nalití řádně rozmíchané pryskyřice s tvrdidlem přikryjte formu pevnější klasickou plastovou fólií č. 8422 nebo např. euroobal, obal na sešity apod. Fólie zabrání vypařování tvrdidla z pryskyřice a dojde tak k dokonalému vytvrdnutí. Zabráníte tak i lepivosti odlitku. Po vytvrdnutí fólii snadno oddělíte od pryskyřice a můžete ji vybrousit jemným smirkovým papírem a poté vyleštit naším leštidlem na pryskyřice č. 4292.

Lze tónovat barvami a prysk. tónovači. Vhodná pro vytvoření průhledných dekorativních předmětů. Čištění mýdlovou vodou, schnutí 24 hod. Pryskyřice je dráždivá, obsahuje epoxy složky. Tužidlo dráždí dýchací orgány a je zdravý škodlivé. Při práci používejte ochranné prostředky. POZOR: Pracujte ve větraném prostoru s pokojovou teplotou 18-22 st. C, tuto stálou teplotu je třeba zajistit po celou dobu práce i po celou dobu, kdy výrobek tuhne. Nemáte-li k dispozici samostatnou větranou dílnu není práce s pryskyřicí vhodná v zimě, kdy v pracovně netopíte, nebo chcete dát výrobek ztuhnout ven! Po celou dobu tuhnutí výrobek uvolňuje nebezpečné výpary (stejně jako při práci). Musíte mít tedy zabezpečenou samostatnou větranou místnost s pokojovou teplotou, kde necháte výrobek ztuhnout.

Vyhledávání
Výběr měny
Kategorie
Počet položek
11708
položek
9916
skladem
LikeBox

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající od 1.3.2017 povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Svíčky | Zásady zpracování osobních údajů | Tvorba webových stránek – AiVision, s.r.o. | Eshop řešení AiShop

Hledané výrazy: svíčky