Plánovaná celofiremní dovolená - 29.7. - 9.8. 2024. DETAILNÍ INFORMACE

Micro button 88x31

EFKOSTONE Artist TERAKOTA - keramická licí hmota 1 kg

EFKOSTONE Artist TERAKOTA - keramická licí hmota 1 kg
Katalogové číslo: 4282
Omezený počet kusů
skladem 25 bal.
175,00 Kč s DPH / bal.
175.00

Efkostone Artist Terakota je speciální kvalitní keramická licí hmota v prášku v barvě odlitku Terakota (barva vypálené hlíny). Má podobné vlastnosti jako klasický Efkostone.
Rozdílem je, že je určen pro odlévání menších projektů jako jsou 2D i 3D figurky, sošky, reliéfy, apod. Odlitky je možné umístit do interiéru i exteriéru.
Výhodou je krátká doba vytvrdnutí ve formě pro vyjmutí a také minimální množství bublin. Po hodině vytvrdnutí dosahuje tvrdosti 50 MPa. Po úplném vyzrání odlitku cca 24 hodin pak dosahuje vysoké tvrdosti (70MPa) a plné odolnosti. Efkostone Artist je možné vnitřně barvit pigmenty a koncentráty. Nabízíme v bal. 1 kg, 2 kg, 5 kg.

Tvrdost - z řady hmot Efkopur - Efkolin - Efkostone:
Efkopur - nejměkčí, tvrdost mírně větší než klasická sádra
Efkolin - tvrdší než Efkopur - obdoba tvrdosti sádry třídy III a IV                                                                                                                                                                          Efkostone Artist - tvrdší - obdoba tvrdosti sádry třídy  IV                                                                                                                                                                                 ​Efkostone - velmi tvrdý - blíží se tvrdosti betonu


Baleno v plastovém kyblíku.

Návod na zpracování:
Efkostone Artist Terakota se míchá v poměru 40 ml vody na 100g prášku. Keramický prášek Efkostone Artist Terakota se pomalu přisypává do vodou naplněné nádoby. Míchátkem se oba komponenty spolu promíchají tak, aby vznikla hladká a dobře tekutá k lití vhodná kaše, která cca 1 minutu reaguje, aby mohly uniknout vzduchové bublinky, které vznikly při míchání. Směs se pak při tvrdnutí vzniklou reakcí zahřívá na cca 30 - 40° C. Teplota, ale hned poté klesá, a proto odlévaný předmět má při vyjmutí z formy znovu pokojovou teplotu. Doba vytvrzení pro vyjmutí z formy 10 – 12 minut dle teploty a vlhkosti vzduchu.
Odlitky můžete povrchově upravovat broušením, frézováním nebo gravírováním.
Povrchově lze odlitky glazovat studenou glazurou, lakovat a barvit libovolnými barvami.
Pro vnitřní obarvení odlitku se voda se před přidáním prášku obarví práškovým nebo tekutým barevným pigmentem.

Kreativní návodyKreativní návody

vernostni_program
DLOUHOLETÉ ZKUŠENOSTI

... více než 20 let s Vámi

servis
Zákaznický servis

Poradíme Vám s výběrem

doprava_zdarma
Skladová dostupnost

Přes 10.000 položek ihned k odeslání