Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Vyhledávání
Přihlášení
Nahoru
Přihlášení
Ztratili jste heslo?

Éterické oleje | pro výrobu svíček

SVÍČKY - komponenty pro jejich výrobu / Éterické oleje | pro výrobu svíček

Éterické oleje

Éterické oleje jsou základem aromaterapie a mají široké využití. K jejich výrobě pomáhá příroda, která nabízí jedinečné a nenahraditelné bohatství. Skrývá se v květech, plodech, listech, kůře i v kořenech bylin a stromů. Nejvzácnějšími poklady jsou silice neboli éterické oleje, které blahodárně, komplexně a hluboce ovlivňují lidskou duši, emoce i zdraví.

Éterické oleje zlepšují životy po tisíce let a nabízejí celou řadu použití pro zdravotní, kosmetické i duchovnímu účely. Námi dodávané značky éterických olejů byly vždy v popředí zájmu tisíců moderních zákazníků, kteří pomocí aromaterapie zlepšují svůj emoční i zdravotní stav.

Éterické vonné oleje, se kterými se v životě setkáváme, jsou různé.  K výrobě svíček se nejčastěji používají tyto éterické vonné oleje:

Éterické vonné oleje Saloos

Éterické vonné oleje Saloos pro výrobu svíček, vonných vosků, k použití do aromalamp, difuzérů nebo k jinému způsobu inhalace. Éterické oleje jsou vhodné i k provonění bytu, prostor, na poutpouri, nakapání na vonné předměty, kameny atd. Nemají terapeutické účinky jako esenciální oleje. Jedná se o syntetické vůně (nikoli přírodní) a nejsou vhodné k výrobě mýdel, kosmetiky, k použití na kůži nebo vnitřní užití.

Esenciální oleje Saloos jsou skutečně 100% přírodní aroma bez syntetických přísad.  Jsou vhodné pro výrobu svíček, vonných vosků, mýdel, solí, do koupelí, k masážím, do aromalamp a pro Aromaterapii. Esenciální oleje Saloos patří na trhu mezi nejkvalitnější. K výrobě i několika kapek esenciálního oleje je mnohdy zapotřebí i kilogramu přírodních surovin a proto je jejich cena vyšší.  Pro zdravotní účely je použití každého oleje dle jeho konkrétních účinků.     

Aroma universální

Nejběžněji se používají do svíček a kosmetických přípravků syntetická aromata, případně jejich směsi. Jsou vyrobeny uměle v laboratořích a jsou tedy v podstatě levnější.  Universální aromata jsou určeny do svíček, vonných vosků, lamp, gelů, mýdel a solí. Jsou směsí syntetických a přírodních vůní. Všechna naše universální aromata splňují požadavky pro výrobu mýdel a mají potřebné atesty.

Éterické vonné oleje Saloos Éterické vonné oleje Saloos

Esenciální oleje Saloos Esenciální oleje Saloos

Aroma universální Aroma universální

Éterické oleje - výroba, použití

Éterické oleje mají široké spektrum použití. Jde o jsou sloučeniny extrahované z rostlin. Oleje zachycují vůni a chuť rostliny nebo „esenci“. Unikátní aromatické sloučeniny dávají každému éterickému oleji jeho charakteristickou podstatu. Esenciální oleje se získávají destilací (parou a / nebo vodou) nebo mechanickými způsoby, jako je lisování za studena. Jakmile jsou aromatické chemikálie extrahovány, kombinují se s nosným olejem a vytvoří produkt, který je připraven k použití.

Způsob výroby olejů je velmi důležitý, protože éterické oleje získané chemickými procesy se nepovažují za pravé éterické oleje. Na výrobu malého množství oleje je třeba i několik kilogramů dané rostliny. Podle toho, zda je možné rostlinu například sklízet strojově či pouze ručně, je stanovena cena za konkrétní éterický olej.

Éterické oleje se nejčastěji používají v aromaterapii, dále pak jako přídavky např. do svíček či mýdel. Nejsou určeny k požívání. Přírodní esence v éterických olejích mohou interagovat s lidským tělem několika způsoby. Vdechování vůní éterických olejů může stimulovat oblasti vašeho limbického systému, což je část vašeho mozku, která hraje roli v emocích, chování, čichu a dlouhodobé paměti. Je zajímavé, že limbický systém je silně zapojen do vytváření vzpomínek. To může částečně vysvětlit, proč známé pachy mohou vyvolat vzpomínky nebo emoce.

Výběr měny
Kategorie
Počet položek
12339
položek
10276
skladem
LikeBox

Micro button 88x31