Micro button 88x31

JAKÉ KORÁLKY EXISTUJÍ A JAKÉ VYBÍRAT

JAKÉ KORÁLKY EXISTUJÍ A JAKÉ VYBÍRAT
 

Nabízíme Vám přehled základních druhů korálků, které se vyrábějí. Existuje samozřejmě ještě velké množství jiných druhů, nicméně i v těchto základních řadách existují tisíce variant a nekonečná škála barev.

U nás vyrábí korálky mnoho firem, např. Preciosa – rokajl, Estrela, Beadwords, Koralex a mnoho dalších a pod.

   

ZÁKLADNÍ DRUHY JSOU:

ROKAJLperličky nebo tyčinky se vyrábí se sekáním dlouhých tyčí, přičemž perličky se následně ještě přetaví, aby se zaoblily hrany.
PERLY - kuličky všech možných velikostí a barev
OHŇOVKY - jsou vlastně perly, na kterých byly vybroušeny hranky do různých tvarů, na závěr ještě projdou ohněm (proto ohňovky), aby se tak matné stěny vyleštily
MAČKANÉ KORÁLY - jsou vlastně korále za tepla mačkané do nejrůznějších tvarů
 

 

BARVY 

(i zde uvádíme pouze základní druhy barev, se kterými se u korálků setkáváme):

Transparent - tyto korálky jsou z průhledného skla, tónovaného do barevných odstínů

Transparent s průtahem - průtah vlastně znamená vybarvení dírky v korálku. Nejběžněji se setkáváme s průtahem stříbrným. Ten způsobuje, že korálek působí zářivěji, a více se třpytí. Průtahy jsou ale i např. zlaté, nebo se vyrábí korálky z čirého skla a jeho barevnost je způsobena barevným průtahem.

Opaque - tyto korálky jsou vyrobeny z poloprůhledného nebo neprůhledného bílého nebo barevného skla.

Lakované korále - všechny korálky se vyrábějí i v lakované formě, nejčastěji v různých metalízách - zejména perly, ale i barvené různými laky se třpytkami a podobně.

A jako poslední barevnou verzi uvádíme různé - duhové, čárkované, v barvách přírodních materiálů apod. 

 

 
 

DRUHY KORÁLKŮ A JEJICH POPIS:

 

ROKAJL - PERLIČKY
Drtivá většina korálků je právě rokajl. Perličky (se zaoblenými hranami - viz výše) se vyrábí ve velikosti od 1,5 mm do 6,6 mm. Jejich označení a velikost je vidět na následujících obrázcích:
 

 

 

Vyrábí se v různých barevných modifikacích, zde uvádíme jen ty základní:

   
 

Zleva do prava jsou to transparentní a transparentní se stříbrným průtahem. Dále se vyrábí opaque (neprůhledné), čárkované a z různými dalšími efekty.

 

Vyrábí se v různých délkách, barvách, rovné i spirálové.

 
 
 

Druhé nejzastoupenější korálky na trhu. Vyrábí se ve velikostech od 3 mm do 20 mm a rovněž ve všech výše uvedených barevných modifikacích. Na obrázcích je vidět některé z nich.OHŇOVKY

Nabízíme je vždy společně s perlami, aby se daly vytvářet kombinace ve stejných odstínech. Vyrábí se ve velikostech od 4 mm do 12 mm. Kromě základního tvaru se vyrábí i vybroušené do jiných tvarů.


    

MAČKANÉ KORÁLE

Tyto korále jsou vyráběny v nepřeberném množství tvarů a rovněž ve všech barevných modifikacích. V naší nabídce postupně budete nacházet nové tvary, ze kterých bude možno vytvářet nejrůznější výrobky.