Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Vyhledávání
Přihlášení
Nahoru
Přihlášení
Ztratili jste heslo?

Papírový model - LUNÁRNÍ MODUL

Katalogové číslo: 3114
Litujeme, ale toto zboží nelze nyní bohužel objednat.
Cena vč. DPH:
98,00 Kč/ks

Model je velice věrnou kopií originálu, protože se nám doufáme věrně podařilo napodobit materiály, ze kterých je modul proveden, jako doplněk je zde i vystřihovací model lunárního vozidla a dvou kosmonautů. Samozřejmostí je realistické provedení měsíční krajiny, včetně měsíčního horizontu. U vystřihovánky je použito měřítko 1:24. Veškeré díly vystřihovánky jsou rozloženy na 10 stranách A4. Pro více info a foto klikněte na detail.

Lunární modul - anglicky Lunar Module (zkráceně LM). Původně se nazýval Lunar Excursion Module (LEM) - lunární výsadkový modul. Jednalo se o zařízení určené pro přistání na Měsíci se dvojicí astronautů a k jejich bezpečnému návratu na lunární oběžnou dráhu, kde čekala mateřská loď Apollo. Mezi papírové modely kosmických dopravních prostředků patří tento lunárni modul spolu s raketoplánem Atlantis. Na spolupráci se tentokrát podíleli pan Václav Šorel, pan František Kobík a pan Tomáš Přibyl, který již tradičně poskytl velice fundovaný komentář o letech programu Apollo.

Modul byl koncipovaný jako dvoustupňová raketa - přistávací stupeň zajistil sestup z lunární oběžné dráhy a hladké dosednutí na měsíčním povrchu. Následně posloužil jako vzletová plošina pro stupeň druhý (tzv. startovní), který dopravil astronauty zpět na oběžnou dráhu do mateřské lodi (v níž se pak vraceli zpět na Zemi).
Přistávací stupeň měl výšku 3,2 metru, průměr 4,3 metru (bez podvozkových vzpěr) a hmotnost 2 tuny (bez pohonných látek). Měl tvar osmibokého hranolu. Byl vyztužený hliníkovými rámy a vybavený motorem MIRA 10500 (výrobek firmy TRW) s regulovatelným tahem v rozmezí 4,7 až 47,6 kN.

Výška startovacího stupně byla 3,8 metru, průměr (dá-li se v případě tohoto nepravidelného tvaru vůbec hovořit o průměru) 4,3 m. Kabina pro astronauty měla tvar válce uloženého horizontálně o průměru 2,4 metru a délce 1,1 m. Její objem byl cca 4,6 metru krychlových. Na ni navazovala ještě jedna hermetizovaná sekce (objem cca 2,1 m3), z níž ústil stykovací uzel (průměr 91 cm) pro připojení k mateřské lodi. Do ní zasahoval i kryt startovacího motoru. Oba astronauti měli k dispozici nesmírně málo místa.

Návod na sestavení je u vystřihovánky v češtině, němčině a angličtině.

Díly: 70 ks
Hmotnost 140 g
Měřítko 1:24
Obsahuje návod DEGBCZ
Obtížnost 2/5
Rozměry modelu 150 x 150 x 100 mm
Počet stran 10
Výběr měny
Kategorie
Počet položek
11771
položek
10040
skladem
LikeBox

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající od 1.3.2017 povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Svíčky | Zásady zpracování osobních údajů | Tvorba webových stránek – AiVision, s.r.o. | Eshop řešení AiShop

Hledané výrazy: svíčky, aromalampa