Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Vyhledávání
Přihlášení
Nahoru
Přihlášení
Ztratili jste heslo?

SILICE, AROMATA pro vonné svíčky, do mýdel, lamp, ESENCIÁLNÍ a ÉTERICKÉ OLEJE

SILICE, AROMATA pro vonné svíčky, do mýdel, lamp, ESENCIÁLNÍ a ÉTERICKÉ OLEJE

Co jsou silice?

Silice jsou eterické nebo také esenciální oleje, které jsou vytvářeny rostlinami. Slouží jim jako ochrana proti býložravci a mají mnoho použití od léčiv až po relaxaci.
Z chemického hlediska jsou to různorodé olejovité skupiny látek, které jsou nerozpustné ve vodě. V současnosti je známo asi 3 000 různých éterických olejů a více než 1 000 látek v nich obsažených. Ve většině případů se jedná o vonné, kapalné a bezbarvé látky.

Aroma universální, AROMATA do SVÍČEK, MÝDEL, LAMP i GELŮ Aroma universální, AROMATA do SVÍČEK, MÝDEL, LAMP i GELŮ

100% přírodní Esenciální oleje, Éterické oleje Saloos pro výrobu svíček, mýdel a Aromaterapii 100% přírodní Esenciální oleje, Éterické oleje Saloos pro výrobu svíček, mýdel a Aromaterapii

Esenciální oleje, vonné oleje, éterické oleje Saloos pro svíčky a aromaterapii Esenciální oleje, vonné oleje, éterické oleje Saloos pro svíčky a aromaterapii

Aromaterapie - návody Aromaterapie - návody

Jak se získávají silice?

Silice jsou tekuté látky z různých rostlin. Pomocí výrobních postupů můžeme z těchto rostlin extrahovat užitečné sloučeniny. Silice mají často mnohem silnější vůni než rostliny, ze kterých pocházejí, a obsahují vyšší množství účinných látek. Souvisí to s množstvím rostlinné hmoty potřebné k výrobě silice.
Existují různé způsoby, jak výrobci extrahují silice z rostlin:
Destilace párou nebo vodou - proces nechává skrz rostliny procházet vodu nebo horkou páru a esenciální sloučeniny jsou tímto způsobem extrahovány pryč z rostlinné hmoty.
Lisování za studena – rostlinná hmota se mechanicky lisuje, aby se uvolnily esenciální šťávy nebo oleje. Jednoduchým příkladem je např. svěží vůně pomeranče po jeho vymačkání.
Po extrakci aktivních sloučenin z rostlinné hmoty je někteří výrobci přidávají do nosného oleje, aby získali více produktů ze stejného množství silic. Tyto produkty však již nejsou čistými silicemi, ale směsmi.

Použití silic

Výrobci používají silice k výrobě řady produktů. Kosmetický průmysl používá silice k výrobě parfémů, dodává vůni krémům a tělovým krémům a dokonce i jako zdroje přírodních antioxidantů v některých výrobcích pro péči o krásu.
I mnoho uživatelů přírodní medicíny, jako jsou aromaterapeuti, používá silice. Aromaterapie využívá rozptýlení silic do vzduchu. Vdechování silic tělu prospívá.
Účinné látky se do těla mohou dostat také přidáním silic do nosného oleje a jejich vmasírováním do pokožky. Lidé by nikdy neměli aplikovat silice přímo na kůži bez jejich ředění, pokud to není pod přímým vedením zdravotnického pracovníka. Je také nebezpečné požívat silice, protože jsou extrémně koncentrované.

Vonné svíčky

Vonné svíčky jsou nejjednodušší formou aromaterapie. Na našem eshopu naleznete široký sortiment různých voňavých olejů do vonných svíček, ale i do aromalamp. Včetně velmi kvalitních produktů známé české firmy Saloos.

Čich je smysl, který má přímou vazbu na paměťové centrum v mozku. Vonné svíčky Vám tedy mohou připomenout krásné chvíle se svými blízkými, přenést Vás "bez práce" do lesa, k moři, či na jiná krásná místa a přitom zůstat doma v teple a komfortu. Přidání vůně k vlastní vytvořené svíčce není nikterak náročné, a takto vyrobená svíčka kromě světelného a tepelného efektu přidá do místnosti i vůni.

Výběr měny
Kategorie
Počet položek
12352
položek
10269
skladem
LikeBox

Micro button 88x31