Micro button 88x31

Výroba a prodej korálků - jaké korálky existují a jaké vybírat

Zde vám nabízíme přehled základních druhů korálků, které se vyrábějí. Existuje samozřejmě ještě velké množství jiných druhů, nicméně i v těchto základních řadách existují tisíce variant a nekonečná škála barev.

U nás vyrábí korálky mnoho firem, např. Preciosa – rokajl, Estrela, Beadwords, Koralex a mnoho dalších a pod.


Základní druhy jsou:
Rokajl  - buď perličky, nebo tyčinky. Vyrábí se sekáním dlouhých tyčí, přičemž perličky se následně ještě přetaví, aby se zaoblily hrany.
Perly  - kuličky všech možných velikostí a barev.
Ohňovky  - jsou vlastně perly, na kterých byly vybroušeny hranky do různých tvarů. Na závěr ještě projdou ohněm (proto ohňovky), aby se tak matné stěny vyleštily.
Mačkané korále  - jsou vlastně korále za tepla mačkané do nejrůznějších tvarů.

Barvy  (i zde uvádíme pouze základní druhy barev, se kterými se u korálků setkáváme):

Transparent -
  tyto korálky jsou z průhledného skla, tónovaného do barevných odstínů
Transparent s průtahem  - průtah vlastně znamená vybarvení dírky v korálku. Nejběžněji se setkáváme s průtahem stříbrným. Ten způsobuje, že korálek působí zářivěji, více se třpití. Průtahy jsou ale i např. zlaté, nebo se vyrábí korálky z čirého skla a jeho barevnost je způsobena barevným průtahem.
Opaque  - tyto korálky jsou vyrobeny z poloprůhledného nebo neprůhledného bílého nebo barevného skla.
Lakované korálky  - všechny korálky se vyrábějí i v lakované formě, nejčastěji v různých metalízách - zejména perly, ale i barvené různými laky se třpitkami a podobně.
A jako poslední barevnou verzi uvádíme různé duhové, čárkované, v barvách přírodních materiálů a pod.

Nyní popíšeme jednotlivé druhy korálků:

ROKAJL - perličky
Drtivá většina korálků je právě rokajl. Perličky (se zaoblenými hranami - viz výše) se vyrábí ve velikosti od 1,5 mm do 6,6 mm. Jejich označení a velikost je vidět na následujících obrázcích:

      Vyrábí se v různých barevných modifikacích, zde uvádíme jen ty základní:

    

Zleva do prava jsou to transparentní a transparentní se stříbrným průtahem. Dále se vyrábí opaque (neprůhledné), čárkované a z různými dalšími efekty. V naší nabídce je také najdete v lakované verzi - zlaté, bronzové a metalické.

ROKAIL - tyčinky  - vyrábí se v různých délkách, barvách, rovné i spirálové:PERLY:
Druhé nejzastoupenější korálky na trhu. Vyrábí se ve velikostech od 3 mm do 20 mm a rovněž ve všech výše uvedených barevných modifikacích. Na obrázcích je vidět některé z nich.OHŇOVKY:

Nabízíme je vždy společně s perlami, aby se daly vytvářet kombinace ve stejných odstínech. Vyrábí se ve velikostech od 4 mm do 12 mm. Kromě základního tvaru se vyrábí i vybroušené do jiných tvarů.

  

MAČKANÉ KORÁLE:
Tyto korále jsou vyráběny v nepřeberném množství tvarů a rovněž ve všech barevných modifikacích. V naší nabídce postupně budete nacházet nové tvary, ze kterých bude možno vytvářet nejrůznější výrobky.

    

Produkty teprve připravujeme.

Podívejte se na ostatní produkty a kategorie.

zpět do obchodu