Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Vyhledávání
Přihlášení
Nahoru
Přihlášení
Ztratili jste heslo?

Výroba a prodej korálků - jaké korálky existují a jaké vybírat

KORÁLKY / Výroba a prodej korálků - jaké korálky existují a jaké vybírat

Zde vám nabízíme přehled základních druhů korálků, které se vyrábějí. Existuje samozřejmě ještě velké množství jiných druhů, nicméně i v těchto základních řadách existují tisíce variant a nekonečná škála barev.

U nás vyrábí korálky mnoho firem, např. Preciosa – rokajl, Estrela, Beadwords, Koralex a mnoho dalších a pod.


Základní druhy jsou:
Rokajl  - buď perličky, nebo tyčinky. Vyrábí se sekáním dlouhých tyčí, přičemž perličky se následně ještě přetaví, aby se zaoblily hrany.
Perly  - kuličky všech možných velikostí a barev.
Ohňovky  - jsou vlastně perly, na kterých byly vybroušeny hranky do různých tvarů. Na závěr ještě projdou ohněm (proto ohňovky), aby se tak matné stěny vyleštily.
Mačkané korále  - jsou vlastně korále za tepla mačkané do nejrůznějších tvarů.

Barvy  (i zde uvádíme pouze základní druhy barev, se kterými se u korálků setkáváme):

Transparent -
  tyto korálky jsou z průhledného skla, tónovaného do barevných odstínů
Transparent s průtahem  - průtah vlastně znamená vybarvení dírky v korálku. Nejběžněji se setkáváme s průtahem stříbrným. Ten způsobuje, že korálek působí zářivěji, více se třpití. Průtahy jsou ale i např. zlaté, nebo se vyrábí korálky z čirého skla a jeho barevnost je způsobena barevným průtahem.
Opaque  - tyto korálky jsou vyrobeny z poloprůhledného nebo neprůhledného bílého nebo barevného skla.
Lakované korálky  - všechny korálky se vyrábějí i v lakované formě, nejčastěji v různých metalízách - zejména perly, ale i barvené různými laky se třpitkami a podobně.
A jako poslední barevnou verzi uvádíme různé duhové, čárkované, v barvách přírodních materiálů a pod.

Nyní popíšeme jednotlivé druhy korálků:

ROKAJL - perličky
Drtivá většina korálků je právě rokajl. Perličky (se zaoblenými hranami - viz výše) se vyrábí ve velikosti od 1,5 mm do 6,6 mm. Jejich označení a velikost je vidět na následujících obrázcích:

      Vyrábí se v různých barevných modifikacích, zde uvádíme jen ty základní:

    

Zleva do prava jsou to transparentní a transparentní se stříbrným průtahem. Dále se vyrábí opaque (neprůhledné), čárkované a z různými dalšími efekty. V naší nabídce je také najdete v lakované verzi - zlaté, bronzové a metalické.

ROKAIL - tyčinky  - vyrábí se v různých délkách, barvách, rovné i spirálové:PERLY:
Druhé nejzastoupenější korálky na trhu. Vyrábí se ve velikostech od 3 mm do 20 mm a rovněž ve všech výše uvedených barevných modifikacích. Na obrázcích je vidět některé z nich.OHŇOVKY:

Nabízíme je vždy společně s perlami, aby se daly vytvářet kombinace ve stejných odstínech. Vyrábí se ve velikostech od 4 mm do 12 mm. Kromě základního tvaru se vyrábí i vybroušené do jiných tvarů.

  

MAČKANÉ KORÁLE:
Tyto korále jsou vyráběny v nepřeberném množství tvarů a rovněž ve všech barevných modifikacích. V naší nabídce postupně budete nacházet nové tvary, ze kterých bude možno vytvářet nejrůznější výrobky.

    

Výběr měny
Kategorie
Počet položek
11735
položek
10005
skladem
LikeBox

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající od 1.3.2017 povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Svíčky | Zásady zpracování osobních údajů | Tvorba webových stránek – AiVision, s.r.o. | Eshop na míru AiShop

Vážení zákazníci,

od 1.6. - 30.9.2021 odesíláme Vaše zásilky přes Balíkovnu za zvýhodněnou cenu 59,- Kč vč. DPH a vč. dobírky i bez dobírky.

Balík do balíkovny musí splňovat tyto parametry (váha zásilky do 20 kg, rozměr zásilky do 50x50x70 cm), pokud nebude zásilka tyto parametry splňovat, bude způsob dopravy automaticky změněn na BALÍK NA POŠTU.

Jednotné poštovné za balík do 20 kg včetně DPH činí 59,- Kč.

V případě platby na dobírku se cena za poštovné v rámci akce nezvyšuje.